Blogi

LED ekraan – mis, milleks ja kellele?

Kommenteeri Kommenteeri
Jaga postitust Facebook LinkedIn Twitter Email
6 / november / 2020

LED ekraan on ekraan, mille pilt luuakse valgusdioodide ehk valgust kiirgavate dioodide ehk leedide abil. Ekraani taustale on kinnitatud tuhandeid üksikuid leede, mis moodustavad piksleid. Mida tihedamalt on ekraanil dioode, seda parem on ekraani resolutsioon ning seda detailsem on ka ekraanil kuvatav pilt. Piksitihedus mõjutab ka ekraani vaatekaugust – mida tihedamalt on pikslid koos, seda lähedamalt saab ekraani vaadata. LED ekraanidel puudub piirang, kui palju mooduleid võib üheks ekraaniks kokku panna ning nii annabki see võimaluse ehitada eriti suuremõõtmelisi ekraane.

Kasutusvõimalusi on LED ekraanidel nii palju, et neid võibki loetlema jääda. Lisaks erinevatele pikslitihedustele on LED ekraane ka paljudes erinevates suurustes ning just suuremõõtmelised ekraanid on turul populaarsust kogumas. Lisaväärtusena on sellised ekraanid kasutatavad nii sise- kui ka välitingimustes, kannatades nii külma, vihma kui ka tuult. Kombineerides need põhiväärtused saabki toote, mis võimaldab loovusel lennata. Suuuremõõtmelised ekraanid annavad võimaluse kuvada mitmekülgset sisu dünaamiliselt – mitte ainult pilti, aga ka videot ja animeeritud sisu. Tänu

sellele on kasutusvaldkond laiem kui vaid reklaamide edastamine.

Põhjendatult on LED ekraanid äärmiselt populaarsed kõikvõimalike kaubandusettevõtete hulgas. Ekraane saab kasutada nii kauplustes, müügisalongides kui ka kontorites reklaamsisu edastamiseks. Ent see on vaid kitsas valdkond, kus LED ekraane kasutatakse. Need on ka efektiivne viis info edastamiseks. Ekraanid on osaks avalikust ruumist. Aina enam linnu on otsustanud traditsioonilised metallsildid asendada ekraanidega, mis võimaldavad kuvatavat infot hallata ja muuta reaalajas, kuvada varasemast enam infot ning edastada ka erakorralist teavet. Lisaks saab välja tuua LED ekraanide meelelahutusliku kasutuse. Need on saanud lahutamatuks osaks ürituste maailmas aidates sündmustel luua meeleolu ning edastada infot. LED ekraanid on asendamas traditsioonilisi dekoratiivseid elemente olles mitmekülgne ja dünaamiline vahend pakkumaks paremat meelelahutuslikku kogemust.

Ka Ledzepi laost leiab valiku erinevaid LED ekraane ja mooduleid, millest saame kokku panna ekraani, mis vastab just Sinu vajadustele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga