Blogi

11 põhjust miks eelistada profiekraani

Kommenteeri Kommenteeri
Jaga postitust Facebook LinkedIn Twitter Email
20 / oktoober / 2021

Ekraanid on muutunud meie igapäeva lahutamatuks osaks, olgu see siis telefon, teler, infotabloo, reklaamsein kaubanduskeskuses või WRC Rally otseülekanne Lõuna- Eesti metsades.
Muutunud on ka ekraanide mõõdud, mis on võtmas juba üüratud mõõtmeid. Maailma senini suurima ekraani tiitlit hoiab Suzhou Sky LED ekraan Hiinas ja selle pindala on tervelt 16 000m2.
Paljuski jõuavad ekraanseinad ka koolidesse, olles juba märkimisväärselt välja vahetamas pika ajalooga kriiditahvlid. Need on nüüd asendunud puutetundlike interaktiivsete alternatiividega.

Üha enam on ka kaubanduspindadel valguskastid vilkalt asendumas atraktiivsete liikuvate piltidega. Ka toitlustuskohad ja pubid, mis tihti korraldavad otseülekannete ühisvaatamisi või õhtut spordisõpradele,et suurelt ekraanilt jälgida oma lemmikmeeskonna parimat väravat. Või lihtsalt korraldada mõnus karaoke õhtu. Praeguse aja tingimustes on eriti hea, kui üritust korraldada õuetingimustes. Profiekraanid on ilmastikukindlad!

Hotellituppa jõudes on samuti üks võimalustest külastajatele meeldejääva elamuse loomisel, pakkuda talle parimat meelelahutust ja seda ühe võimalusena ekraani vahendusel.
Suured, mugavalt jälgitavad ekraanid ei ole enam kättesaamatu luksuskaup vaid iseenesest mõistetav tarbeese. Üha enam ollakse valmis kliendi rahulolu nimel pakkuma kvaliteetsemaid lahendusi.

Ekraan kaubanduspinnal vahend, mis loob mitmeid uusi võimalusi ja piiramatu visuaalse kuvandi, mille suureks eeliseks on enam anda infot ja selliselt kõnetada oma sihtrühma.

Tavapäraselt on kodukasutajatele mõeldud lahenduste hinnad mõnevõrra odavamad ja pahaaimamatult valitakse pigem soodsaim lahendus just kodukasutajatele mõeldud toodete näol. Kahjuks ei pruugi siiski odav lahendus olla kokkuvõttes odav. Kodukasutamise otstarbel seadmed ei ole mõeldud 24- tundi ja 7- päeva nädalas kasutamiseks, nagu pahatihti eeldatakse hotelli, meelelahutuskohta või kaubanduspinnale ekraane valides.
Tavakasutuseks mõeldud ekraanid võivad esialgu küll head tööd teha, kuid mõne aja möödudes võivad ilmneda ootamatud üllatused ja nende seadmete remont ja väljavahetamine võib osutuda veelgi kulukamaks, kui kohe alguses õige otstarbega lahendus valida. Teame küll ju, et restorani köökides kasutatakse profiseadmeid, mitte kodukasutusse mõeldud köögitehnikat. Sellisest tõdemusest võib lähtuda ka hotellitelereid, välimeediaekraani või kaubanduspinna reklaamekraani valides.

Miks siis kasutada kaubanduslikuks esitluseks mõeldud nn profiekraane, mida näeme enamasti avalikus kasutuses? Oma kogemustele toetudes saame anda nõu ja jagada teadmisi, mida silmas pidada õige ekraani valikul, et valida kohe see õige.

 1. Autonoomsus – täielikult iseseisev ekraan on programmeeritud end ise sisse ja välja lülituma. Seega pole võimalik, et mõni ekraan kuskil unustatakse sisse lülitada.
 2. Eraldiseisev juhtelektroonika, mis on paigaldatud löögikindlasse korpusesse millel eraldi jahutussüsteem, mis kaitseb ülekuumenemise eest.
 3. Profiekraanid on tootja poolt ehitatud ja disainitud kaubandusliku kasutuse sihtotstarbeks. Crystal UHD ja pildi eraldusvõime loob meeldejääva pildikvaliteedi, lisaks piiritu HDR disain võimaldavad püsivat muljet luua. Tavatarbija telerid on mõeldud pilti näitama keskmiselt 10-16 tundi päevas ja neid tuleb vahepeal välja lülitada. Kommertsekraanide tavapärane tööaeg jääb aga vahemikku 16- 24 tundi järjest ning seda 7- päeva nädalas!
 4. Reklaami- ja esitlustarbeks mõeldud ekraanid on ka visuaalselt eredamad ja teravama resolutsiooniga: kuni 4000- nit LCD ja kuni 10 000- nit LED ekraanide puhul. See tagab, et kuvatavad tooted ja teenused jõuavad paremini tarbijatele suunatud tähelepanu keskpunkti ning seda isegi otseses päikesevalguses. Profiseeria ekraanid võimaldavat paremat nähtavust ja teabe loetavust erinevas valguses. Need ekraanid on disainitud taustvalguse lisamoodulitega, mis reguleerivad valgustaseme nivood vastavalt ümbritsevale valgusele.
 5. IP5x sertifikaat, mis vastab tolmukindlusele ja vastupidavusele erinevates keskkonnatingimustes.
 6. Kaubanduslikuks otstarbeks mõeldud ekraanidesse on installeeritud spetsiaalne tarkvara, mida pole saadaval tavatelerites. Tarkvara aitab kuvada reklaamide, pakkumiste, videote ja bännereid. Samuti pole tavatelereis võimalik lisatarkvara võimalusi seadistada, et näiteks mööduvate inimeste hulka lugeda või möödujate tähelepanu võitmaks, et potentsiaalset klienti suhtlema kutsuda.
 7. Kitsas raam aitab luua elutuu vaatamiskogemuse, mis aitab keskenduda sisule, mitte ekraanile.
 8. Sisseehitatud operatsioonisüsteem suurendab jõudlust ja hõlpsat sisuhaldust ning sujuvat sisu üleminekut. Sisuhaldus ja kuvamine on kiire ja lihtne, võimaldades üle võrgu juhtimist, tagades alati värske ja ajakohase sisu.
 9. Profiekraani võimalusi maksimaalselt kasutades on investeeringu kasu ka lihtsate lisavidinatega reaalselt mõõdetav.
 10. Kaubandusliku otstarbega ekraanid on võrreldes koduteleriga mõeldud palju pikemaajaliseks ja tihedamaks kasutamiseks. Nende kirkad värvid peavad oluliselt kauem vastu ning oht läbipõlemiseks liigse kasutamise tõttu on oluliselt madalam.
 11. Kindlasti on oluline ka 3 kuni 5- aastane garantiiperiood ning igakülgne paigaldaja poolne tugi ja hooldus, tagamaks ekraanide pikaajalise tõrgeteta toimimise.

Ledzep on siinkohal igati abiks ja meil on võimekus tarnida erinevaid ekraanilahendusi nii hotelli, kaubanduspinnale, pubisse, õuealadele ja mujale. Pakume täislahendust alates projekteerimisest, paigaldamiseni ning lisaks tehnilist täishooldust.

Vaata meie profiekraane SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga