Blogi

Case study: ühiskondlik LED ekraan linnapildis

Kommenteeri Kommenteeri
Jaga postitust Facebook LinkedIn Twitter Email
7 / detsember / 2022

Mida aeg edasi, seda rohkem digitaalseid reklaamipindasid linnapilti tekib. Ei saa selle üle ka imestada, sest on digitaalsed pinnad juba täna reaalsus, mitte enam tuleviku utoopia ning arusaadavalt on ekraanidel trükireklaami ees oma eelised. Näidatavat sisu saab hetkega üle veebi muuta, et näidata kõige asjakohasemat infot ning sisu näitamisel puuduvad piirangud – näita just nii palju erinevaid materjale, kui hing ihaldab.

Küll aga tuleb tõdeda, et digitaalsed reklaamipinnad kipuvad olema suurlinnades, kus potentsiaalseid reklaamitarbijaid on rohkem. Reklaamipindu omavatel või haldavatel ettevõtetel on vähe motivatsiooni laiendada oma pindade valikut ka väiksematesse kohtadesse, kus sellegipoolest on vajadus reklaamipindade järele. Nii ongi meieni jõudnud mitmed kohalikud omavalitsused, kes tahaksid omalt poolt pakkuda paremaid infokandjaid ja reklaamivõimalusi kohalikele ettevõtjatele ja korraldajatele. Tänaseks on oma unistused teoks teinud Rapla ja Põltsamaa vallavalitsused, kes on soetanud vallale isiklikud LED ekraanid. Tegime nendega natuke juttu, kuidas selline vajadus tekkis ja kuidas nende valikud ja otsused sündisid.

Ledzep Group, LED ekraanid, ekraanipinnad, digitaalsed ekraanid, reklaamiekraanid
Ledzepi poolt paigaldatud suuremõõtmeline LED ekraan Rapla Keskväljakul

Miks otsustasite LED ekraani soetada?

Rapla: Eelkõige tuli otsus tüütute paberkandjal plakatite jagamise kogemusest. Sõida ringi, kleebi neid ja hiljem korja kokku. Kui Rapla vald paigaldas uued bussipeatused ja keelas reklaami kleepimise nendele (mis on ka õige), siis oligi ainuõige mõte soetada ekraanid. Pealegi on ekraan nii lihtne, nähtav ja hea viis oma infot ning sündmusi jagada. 2019 avasime ka uue kino Raplas ning filmide paberkandjal reklaamimine ei olnud teostatav. Nii suurt stendi ei ole samuti olemas. Mugav ja lihtne lahendus oligi LED ekraan. 

Põltsamaa: Ekraani soetamise idee tuli kohtumiselt ettevõtjatega, kelle soov oli oma tegemisi rohkem külastajatele tutvustada. Unistasime küll esialgu ekraanist Tallinn-Tartu maantee ääres, aga linnas sees on ekraani kasutegur siiski oluliselt suurem – linnas jõuab info sihtgrupini, maantee ääres saaksime küll paljudele teada anda, millega tegeleme, aga reaalseid kliente on ilmselt vähem. Aga küll kunagi täitub ka esialgne unistus ja ka maanteel liiklejad saavad Põltsamaa asjadest rohkem teada. 

Lähtuvalt asukohast saab ekraan alati sobiva kinnituslahenduse, mis vajadusel on esinduslik igalt küljelt vaadatuna.

Ostueelse eeltöö käigus mõeldi läbi vajadused ja võimalused – kuhu ekraan paigaldada, kui suur ekraan valida, kuidas tagada vooluvajadused. Seejuures aitas vajalikke küsimusi küsida Ledzep, sest varasem kogemus aitab juba paljusid vigu vältida. Tavapäraselt on osaks nõustamisest ka potentsiaalse asukoha külastus, et ühiselt plaani hinnata ning vajadusel veel muudatusi teha.

Mõlema kliendi puhul eelnes ekraani ostule testperiood, mille ajal sai potentsiaalset asukohta ja ekraani suurust eelnevalt katsetatud kasutades mobiilset LED treilerit. Tänu testperioodile selgus omajagu nüansse, millele esialgu ei oleks osanud tähelepanu pööratagi. Kui tavapäraselt mõeldakse asukohale, ekraani paigutusele ja suurusele ning elektri kättesaadavusele, siis Põltsamaa kollektiiv analüüsis testperioodi ajal ka seda, kus nende elanikud üldsegi liiguvad ning kuidas mõjutaks uus ekraan liiklusohutust. Rapla jaoks oli väärtuslik õppetund ka erinevate reklaammaterjalide katsetamine suurel ekraanil, et paremini mõista, millist ja kui väikest sisu ekraanil kuvada on mõistlik.

Rapla suuremõõtmeline LED ekraan sai paigaldatud juba 2020.aastal, teised väiksemad ekraanid enne seda. Põltsamaa aga sai enda ekraani kätte vaid mõned nädalad tagasi, ent mõlema valla esindajad tõdevad, et ekraan on kogukonna poolt igati hästi vastu võetud. Kui Rapla kasutab ekraani vaid valla info edastamiseks tulenevalt info rohkusest, siis Põltsamaa rendib ekraani reklaampinnana ka ettevõtjatele. Reklaamiaegu broneeritakse ette ning mitmed ettevõtjad kasutavad ekraani juba teise või kolmandagi reklaamikampaania jaoks. Mõlemad aga tõdevad, et ekraanile on leitud rohkemgi kasutust, kui lihtsalt reklaamide näitamiseks. Põltsamaal on näiteks ühele kohalikule elanikule ekraani vahendusel õnne soovitud ja Rapla on ekraanil näidanud näiteks Rapla Rally ülekannet, presidendi aastavahetuse kõnet ning Rapla Jõulumaa näituseid – “See ei ole ainult reklaamide ekraan, vaid kannab ka infoteleri rolli sündmustel.”

Kes aga pelgab uue tehnoloogia kasutuselevõttu, sest tehnoloogia on kindlasti keeruline ja programme ei tunne, see ei pea muretsema. Nii Rapla kui ka Põltsamaa esindajad tunnistavad, et süsteemid on lihtsad ja loogilised ning sisu haldamiseks on vajalik vaid ühe programmiga tuttavaks saada. Tehnilist tuge pakub ka Ledzep olles abiks nii nõu kui jõuga. Tarkvara tutvustamiseks on olemas juhendid, vajadusel korraldame ka demo ja koolituse, riistvara hoolduse ja remondi tagab meie professionaalne meeskond ja muidugi on meie toodetel garantii, mida soovi korral on võimalik ka pikendada.

Kui teilgi on mõttes uue ekraani soetamine, aga päris täpselt ei tea, kust idee teostamist alustada, siis võta meiega ühendust. Käime läbi sammud, kuidas ekraani soetamine käib ja nõustame kõigi detailide osas. Meie pakutavate LED ekraanidega saad tutvuda siin >>>

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga