Blogi

5 innovatiivset ekraanilahendust kaubanduspindadele

Kommenteeri Kommenteeri
Jaga postitust Facebook LinkedIn Twitter Email
15 / jaanuar / 2021

Erinevad digitaalsed lahendused jõuavad aina enam kaubandusse. Digilahendused pakuvad dünaamilisi võimalusi edastada reklaamsisu, kuvada sooduspakkumisi, aga koguvad ka aina enam populaarsust sisustuselementidena. Ekraanidel kuvatav sisu võib hetkega kogu kaupluse atmosfääri muuta. Mängides erinevate toonide ja mustritega võib kliente ärgitada ostu sooritama või kaupluses rohkem aega veetma.

Kaubanduspinnad on väga erinevad oma olemuselt ja võimalustelt. Nii samuti on igal ettevõttel erinevad

vajadused ja ootused tulenevalt ärimudelist. Pakkumaks igale ettevõttele parimat võimalikku lahendust on tänaseks turul lai valik erinevate funktsioonidega ekraane. Neid omavahel kombineerides on võimalik luua igale ettevõttele unikaalne lahendus, mis peegeldab nende brändi ja olemust.

Siinkohal tutvustamegi erinevaid lahendusi, mida turult leida võib. Kohati on lahendused lausa nii värskelt turule jõudnud, et Eestis neid veel ei leidugi. Küll aga on kõik need tooted soovi korral saadaval.

1. Läbipaistvad ekraanid

Vaieldamatult kõige innovaatilisem ja uuem toode turul on nii öelda läbipaistev ekraan. Läbipaistvad ekraanid on loodud just tänapäevaseid suurte akende ja klaaspindadega kauplusi ning büroohooneid silmas pidades. Mida enam on hoones klaaspindu, seda vähem on kasutatavat seinapinda, millel kuvada reklaame ja brändingut. Siiani on olnud võimalik vaid klaase üle kleepida, mis ei paku erilist paindlikkust ning selle tõttu on ka kuvatav info pigem konservatiivne ja tagasihoidlik.

Läbipaistvad ekraanid aga muudavad iga kaubanduspinna vaateaknad dünaamiliseks reklaamipinnaks.

Vaid ühe nupuvajutusega võib kogu kaupluse vaateaknale anda värske ilme, lisada uusi reklaame, kuvada ajutist allahindlusinfot või panna vaateaken pühaderüüsse.

Läbipaistvate ekraanide suurimaks eripäraks on uudne tehnoloogia, mis on võimaldanud LEDide tihedust vähendada seejuures ilma pildikvaliteedi kaota. Nimelt laseb läbipaistev ekraan läbi valgust ja nii ei pea loobuma väärtuslikust loomulikust valgusest. Ometi väljast vaadates on kuvatav sisu selge ja hästi loetav.

2. Erimõõtmelised ekraanid

Kaubanduspinna kujundamisel selgub tihti, et poest leitav konkreetsete mõõtmetega ekraan ei sobi soovitud kohta – kas ei sobi suurus või pole proportsioonid õiged. Valik jääb eriti kasinaks, kui soov on paigaldada tavapärasest suurem ekraan. Siinkohal tasub pilk suunata LED moodulite poole.

LED moodulid on justkui lego, millest on võimalik kokku panna just selline ekraan nagu sinu kaubanduspinnal vaja on.

Lisaks eri- ja suuremõõtmelistele ekraanidele on võimalik luua ka erinevaid kujusid, mis ei piirdu vaid ristküliku või ruuduga. Valikus on erineva pikslitihedusega mooduleid, mis võimaldavad luua nii detailse pildiga ekraane kui vaja. Mida rohkemate detailide ja kirjadega sisu on plaanis kuvada, seda suurema pikslitihedusega moodul tasuks ka valida.

3. Ekraan kui sisustuselement

Juba ammu ei ole ekraanid vaid seintele kinnitatud kahemõõtmelised pildiedastajad. Ekraanid leiavad aina laiemat kasutust ka kaubanduspindade interjööri kujundamisel ning on liikumas kolmemõõtmelisse maailma. 

Nimelt on võimalik LED mooduleid kasutada ka sisustuselementide ehitamiseks. Siinkohal tuleb mainida, et järgnev on vaid väikene osa võimalustest, mida LED moodulid pakuvad. Kaubanduspindade kujundajatel tasub loovus valla lasta, sest nii on võimalik luua lahendusi, mida veel kellelgi teisel pole.

Juba praegu võib mõningatest kauplustest leida LED moodulitest ehitatud kassalette. Kassaleti puhul on säilinud kõik kaubanduslikult vajalikud funktsioonid nagu kohad kassadele ning panipaigad vajalikeks tarvikuteks, ent teenindusleti nähtavad küljed on kaetud LED moodulitega. Kuva reklaamsisu, ettevõtte brändingut, käimasolevad sooduspakkumisi või suuna kliente avatud kassa poole. Võimalused on lõputud. Lisaks kassalettidele on võimalik LED moodulitega luua tootepjedestaale, rippuvaid infotahvelid ja suunaviitasid, dekoreerida väljapanekuid, pinke või asenda hoopis sissepääsu kohal rippuv silt dünaamilise ekraanilahendusega.

4. Vaateaknaekraanid

Tihti vajavad kauplused ekraanilahendusi, mis oleksid esinduslikud mõlemalt poolt ning edastaksid sisu nii kauplusest möödujatele kui ka kaupluses viibijatele. Samsung on klientide soovidele vastu tulnud ning arendanud just sellised ekraanid, mis on mõeldud kahepoolseks info kuvamiseks. Vaateaknaekraanid on spetsiaalselt õhukeste äärtega, et ei tunduks vaateakendel

rasked ning tehnoloogia on valitud selline, et pilt oleks selgelt nähtav ka ereda päikese käes.

Tegelikult aga ei tasu kinni jääda mõistesse vaateaknaekraanid, sest tehnoloogia on sobiv mujalgi kasutamiseks. Näiteks sobivad need ekraanid ühistranspordi-peatustesse, mis on äärmiselt populaarsed reklaamipinnad.

5. Ajutised reklaamipinnad

Alati ei piirdu reklaamivajadus vaid kaubanduspinna endaga ning tegelikult oleks reklaamipinda vaja ka kaupluse vahetus läheduses, näiteks parkimisplatsil või mööduva suurema tee ääres. Kui ettevõttel juba on soetatud püsilahendus, siis selle liigutamine vaid ühe kampaania ajaks on tihti kulukas ja keeruline, sest püsilahenduse puhul võetakse arvesse konkreetset asukohta nii ekraani kui ka kinnituslahenduse valimisel. Tihti aga ettevõttel polegi ühtegi digitaalset välimeediapinda. 

Sellisel juhul on mõistlik ekraanilahendus hoopiski rentida. Mobiilne LED treiler võimaldab ajutiselt paigaldada digitaalse välimeediapinna just sinna, kus parasjagu on vaja. Liigutamine on lihtne ning seega võib kasvõi iga päev uue asukoha valida. Treilerile paigaldatud ekraan on sama kavaliteetse pildiga kui statsionaarsed väliekraanid.

Erinevad ekraanilahendused pakuvad uudseid võimalusi kaubanduspindadele. Mitte kunagi varem pole reklaamivõimalused olnud nii dünaamilised ja mitmekülgsed. Kui sinu kaubanduspind, autosalong või esindus vajaks värskemat ilmet ja uusi reklaamipindu, aga päris täpselt ei tea, kust uuendusprotsessiga alustada, siis võta ühendust meie projektijuhtidega, kes nõustavad ja aitavad leida parimad lahendused.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga